PurO3

Osoneeritud õlid on unustatud vana. Juba üle 100 aasta tagasi kiitis Ameerika Ühendriikide Tervishoiuministeeriumi juht heaks osoneeritud oliiviõli kasutamise ravi eesmärgil. Nikola Tesla oli üks esimestest, kes müüs õli apteekides glükosooni nime all. Pärast Ameerika Ühendriikide Toidu- ja Ravimiameti (FDA) loomist tõrjuti paljud looduslikud ravimeetodid aga kahjuks välja ja asendati farmatseutiliste ravimitega. Tänapäeval aga näeme taas looduslike ravimeetodite, kaasaarvatud osoneeritud oliiv- ja teiste külmpressõlide tagasitulekut.

PurO3 on innovatiivne nahahooldussari igapäevaseks hoolduseks, mis annab naha vananemisvastases võitluses ja ka terapeutilises hoolduses häid, kui mitte öelda imelisi tulemusi. PurO3 loojad alustasid lihtsa ja tagasihoidliku kavatsusega: luua päriselt toimivad orgaanilised nahahooldustooted, mis oleksid samal ajal lihtsad, ohutud ja puhtad.  Nahk on ainus kehaorgan, mis ei ole kaitstud välismõjude eest, nagu keskkonnamürgid, UV-valgus, ärritajad (putukad) ning pindmised haavad. On oluline, et nahk oleks terve, toidetud, kaitstud, kuid samas on ka hea märgata, kui nahk on ilus ning vajadusel tuleb aidata toetada naha paranemist. PurO3 orgaanilised ja täielikult osoneeritud õlid suudavad mõningase aja kasutamise järel mõlemat.

Kuigi nimetuses on otsene viide, et PurO3 tooted sisaldavad puhast aktiivset osooni, ei ole see oma sisult päris õige.

Osoneeritud õlide tehniline külg

Aktiveeritud hapnik, tuntud ka kui osoon, saadakse puhta hapniku elektrilisel laadimisel, viies hapnik läbi elektriliselt laetud toru. Seejärel puhas hapnik ehk O2 (kaks hapniku aatomit) muutub puhtaks osooniks ehk O3-ks (kolm hapniku aatomit), sellest ka nimi PurO3. Aktiveeritud hapnik suunatakse soovitud toorõli sisse, kus elektriliselt laetud hapnik aeglaselt vabaneb. Osooni mullitatakse kontrollitud keskkonnas kõrge kontsentratsiooniga õlis, kuni see hakkab aeglaselt tahkuma. Põhimõtteliselt toimub katalüütiline reaktsioon, mis tegelikult muudab õli olekut (õli taheneb) ja kogu protsessi käigus tekib kolm primaarset orgaanilist peroksiidi. Teisisõnu, esimene peroksiid reageerib teist korda, moodustades teise peroksiidi, seejärel veel ühe korra, et moodustada pika ahelaga terpeenosoniidi (C10H18O3).  

Osoon sisaldab kolme hapniku aatomit, mitte kahte aatomit, mida me tavaliselt hingame. Hapniku lisaaatom muutub puhastajaks ja on üldtuntud oma võime poolest saasteainete, viiruste, bakterite, seene ja vabade radikaalide hävitamisel. Kuna osoon on hapnikust raskem, langeb ja kinnitub see saasteainetele, puhastades hingatavat õhku. Osooni ohutuse tõttu kasutatakse seda kogu maailmas operatsioonisaalides, meditsiinis, mahe toiduainetööstuses, munitsipaalveesüsteemides puhta joogivee saamiseks, basseinides, jne. Osooni teeb eriliseks see, et ta jätab vee sillerdavalt puhtaks ja keskkonna patogeenivabaks, mille ainsaks kõrvalproduktiks on puhas hapnik. Kuigi see kolmas aatom on väga võimas, on selle elutsükkel lühike, umbes 20 minutit, jättes endast maha ainult puhta hapniku.

Kui baasõlisse viiakse osoongaas (mida sageli nimetatakse mullitamiseks), on osoongaas niivõrd tugev oksüdeerija, et reageerib õlis sisalduvate looduslikult esinevate rasvhapetega. See reaktsioon muudab O3 molekuli uuteks ühenditeks: primaarsed ühendid, mida nimetatakse osoniidideks, ning sekundaarsed ühendid, mida nimetatakse peroksiidideks. Osooniidid on struktuurilt väga sarnased osooniga ja seetõttu suures osas ka toimelt sarnased osoonile; see pole aga tehniliselt osoon ja definitsiooni järgi ei sisalda ükski tõeline osoneeritud õli seetõttu osooni.

Kuigi mõned võivad pettuda, et osoneeritud õlid ei sisalda päriselt osooni, on see reaktsioon tegelikult uskumatult kasulik. Toodetud ühendid on lõpmatult stabiilsemad kui eelkäija. See tähendab sisuliselt seda, et suudab hoida osooni antimikroobseid ja hapnikku vähendavaid eeliseid tootes, mis talub palju kõrgemaid temperatuure ja omades ka pikemat säilivusaega. Osoneeritud õlide stabiilsuse kohalt on USA sõltumatud uuringud näidanud, et lagunemist ja efektiivsuse kadu ei toimu, kui toodet ei hoita püsivalt kõrgetel temperatuuridel (> 54°C) ja UV-valguse käes. Need kaks tegurit peavad olema täidetud reaktsiooni käigus tekkinud sidemete lagundamiseks ning kuni nende tingimuste täitumiseni säilib õli terviklikkus. Nii et isegi, kui teie õlid saabuvad vedela(ma)s olekus ehk on soojenenud transpordi käigus, on need sama tõhusad, kui tahkes olekus. Kui eelistate, et need oleksid määrimisel salvi-taolisemad ja mitte vedelad, peaks lihtsalt külmkapis hoidmine aitama. Oluline on märkida, et teatud õlid, nimelt kastoor, päevalill ja kanep, on nende looduslikult esinevate rasvhapete sisalduse tõttu alati vedelad.

PurO3 kasutab sertifitseeritud orgaanilisi õlisid ja on täielikult osoneeritud õlide tootmises pikaajaline liider. PurO3 kvaliteet on USA-s rangelt kontrollitud, et tagada iga õli terapeutiliste omaduste puhtust, ohutust ja säilimist. Selleks kasutab PurO3 uuenduslikku ülipuhta hapnikuallikaga osooni tehnoloogiat, mida kutsutakse mikrofluidilise platvormi tehnoloogiaks. Selle meetodi teeb eriliseks ilma kuumuseta toodetud puhas osoon. See võimaldab PurO3-l pakkuda täna turul kõrgeima kvaliteediga osoneeritud õlidega tooteid.

Lisaks toodetakse PurO3 õlid väikeste partiidena, et tagada range kvaliteedi kontroll. Kõrgeima puhtusastme ja valguskaitse säilitamiseks pakitakse kõik õlid tumesinisesse klaasnõudesse. Ükski plast ega metall ei puutu kunagi tootmise ajal õlidega kokku, et vältida võõrkemikaalide või kõrvalsaaduste sattumist õlidesse. Pärast õlide osoneerimisprotsessi hoitakse neid jahedas klaaspurkides kuni kliendile saatmiseni.

PurO3 kasutab ainult meditsiinilist hapnikku ja ülipuhast osooni, seetõttu on õlid täielikult küllastunud maksimaalse osooni sisaldusega, luues rahustava salvi.

Külmkapis säilitatud õlid võivad säilida kuni 10 aastat. Samuti võivad toatemperatuuril hoidmisel PurO3 õlid säilida kuni aasta.

Puhas: Ei sisalda täiteaineid, stabilisaatoreid, GMO-sid, säilitusaineid ega sideaineid. Lihtne, ohutu ja puhas.

100% looduslik ja ohutu: Varjatud koostisosad puuduvad.

Osoneeritud õlide lõhna mõistmine

Osoonitud õlide esmakordsel kasutamisel võib see lõhn tunduda eemaletõukav. See võib meenutada tugevat värsket lõhna, värske pesu lõhna, äädikat, kvartslampi ning ka meenutada kloori lõhna.

Haistmismeel on üks tugevamaid meeli, mis meil on ja see meel on väga subjektiivne. Seetõttu peavad mõned inimesed seda lõhna meeldivaks, teised aga väga tugevaks, ka võib tekkida esialgu hooti kerge iiveldustunne, mis tegelikult möödub üsna kiirelt (viis päeva) ja ei ole püsiv.

Uute klientide jaoks on tugevaim aroom osoneeritud kanepi-, päevalille- ja oliiviõlil. Osoneeritud õlide erinev lõhn on täiesti normaalne. Keemilised reaktsioonid osooni infusiooni ajal annavad valmistootele ainulaadse lõhna.

Mõni lõhnatundlikum inimene on harjunud sellega küll ka kiiresti ja see ei ole häirinud ega tõmmanud suurt tähelepanu, kuid praktikas on täheldatud, et sobiv aeg selle testimiseks on kasutada toodet 5 kuni 7 päeva. Mitmed kliendid USA-s, kellele see lõhn esialgu ei meeldinud, on maininud, et nad hakkasid seda armastama pärast esimest nädalat või et nad ei soovinud loobuda toote heast mõjust ja ei mõtle seetõttu enam lõhna peale. Tasub mainida ka veel, et esmakordse kaane avamise järgselt on alati lõhn kõige tugevam, kuna aroom kondenseerub kaane alla ja vabaneb selle avamisel. Soovitame ka lõhna nuusutamisel nina mitte otseselt purgi kohale panna, vaid eemalt nuustada, kuna lõhn levib niikuinii ja selliselt ei ehmu lõhna tugevusest ka nii palju ära. Iga päevaga muutub toode kergemini kasutatavaks, kuna samal ajal harjub ka teie lõhnameel uue lõhnaga.

Üks suurepärane kasutamisvõimalus on segada osoneeritud õli hulka teie tavapärast näokreemi ligikaudud suhtes 1:1 kogusele, mis annab kreemile meeldiva tekstuuri ja ka parema toime. Samuti on lõhnaga sellisel kasutamisel kergem harjuda ning edaspidi on üleminek eraldi tootele sujuv ilma, et lõhn tõmbaks sellele tähelepanu. Ka võib osoneeritud õlile segada juurde neid eeterlikke õlisid, mis teile tavaliselt meeldivad.

Kui teil on tugev lõhnataju või olete üldiselt lõhnade suhtes tundlik, soovitame eelnevalt proovida näidist enne täissuuruses purgi ostmist. Jojobal on kõige kergem ja värskem lõhn, mistõttu oleks see parim valik inimesele, kes soovib meeldiva lõhnaga toodet, eriti näole.

Osoneeritud õlide tugevuse mõõtmine

Osoneeritud oliiviõli on kõige levinum õli turul, sest osoneerimisel muutub see hõlpsasti kasutatavaks salviks, mis imendub nahale kandes kiiresti. Üldiselt on oliiviõli hea (hiljem ka meeldiva) lõhnaga, seda on lihtne peale kanda ning see töötab erakordselt hästi.

On palju õlisid, mis osoneerimisel hästi toimivad ja PurO3 arendab pidevalt oma tootevalikut. Kuidas aga osooni puhul vahet teha? Parim viis vahet teha on 3, 6 ja 9 rasvhapete protsendilise sisaldusega õlis. Õlid, milles on suurem rasvhapete protsent, sisaldavad tavaliselt rohkem osooni.

Näiteks osoneeritud kanepiõlis on palju 3, 6 ja 9 rasvhapet, seega on selles kõige rohkem osooni kõigist PurO3 müüdavatest õlidest. Osoneeritud oliiviõlis on väga vähe oomega 3 ja 6, kuid palju oomega 9-t, mis asetab selle tugevuselt keskele.

Igas õlis on erinev kogus 3, 6 ja 9 rasvhappeid ning iga rasvhapet kaalutakse valemi jaoks erinevalt. Lõplikku numbrit nimetatakse potentsiaalse osooniidi indeksiks (POI).
Valem: Omega 3s (x3) + Omega 6s (x2) + Omega 9s (x1) = POI.

Pidage meeles, et see, et üks õli sisaldab rohkem osooni, ei pruugi seda tingimata paremaks muuta. Samuti peate uurima, kui hästi õli imendub ja kuidas see teie konkreetse nahatüübiga sobib. Näiteks osoneeritud oliiviõli imendub väga hästi, kuid osoneeritud kanepiõli mitte. See toimib veekindla salvina, kuid vastupidiselt tundmusele ja eelarvamusele, ei ummista see poore ja on sobiv just aknelisele näonahale kui ka psoriaasi ja ekseemi korral. Olgu ka märgitud, et kuigi kanepiõli imendub aeglasemalt, saab see siiski imendatud umbes 15-30 min jooksul. Kui see aeg möödas, võite salvrätikuga ülikergete libistustega puudutada piirkonda, kuhu toodet peale määrisite, et liigset läiget (kui seda on) eemaldada. Ärge vajutage salvrätiga tugevasti, et vältida piirkonna täiesti matiks muutumist.

Osoneeritud jojobaõli ja osoneeritud kookosõli asuvad osoonispektri alumises otsas, seal olevad õlid imenduvad tavaliselt palju paremini, mistõttu on need eriti populaarsed iluprotseduurides ja tundliku nahaga inimeste seas.

Kõigist PurO3 pakutavatest õlidest imendub jojoba kõige paremini ja teeb hämmastavat tööd naha niisutamisel. Pidage meeles see, et õli ei hoia nii palju osooni, ei tähenda, et see ei tööta nii hästi kui teine õli, mis mahutab rohkem.

Teie lemmikloomade jaoks

Me kõik armastame oma lemmikloomi ja tihti kannatavad nad kas naha kuivuse, kriimustuste, nahapõletike ja kirbuhammustuste käes. USA-s on mitmeid veterinaararste ja loomaomanikke, kes kasutavad osoneeritud oliiviõli koertel ja kassidel ning isegi nende hammastel. Sealses praktikas on tagasisidena öeldud, et tundliku nahaga koertele sobib jojobaõli eriti hästi.

Mõned lemmikloomad armastavad oliiviõli maitset. Seega peaksite jälgima, et see ala saaks korralikult sissemääritud, et ennetada õli ära lakkumist.

PurO3 oliiviõli kasutatakse isegi Woodlandi pargi loomaaias hõbeselg gorilla jaoks, keda vaevas väga kuiv küünarnukk.

Kuigi Eestis on osoneeritud õlide kasutamine veel väga vähe levinud, siis võib-olla oskab siiski loomaarst anda nõu, kas hoopis osoneeritud õli võib teie armastatud lemmiklooma mure lahendamiseks olla kasulik?

Kuigi PurO3 õlid on andnud praktikas suurepäraseid tulemusi nii nahahaigustest tervenemisel kui ka toodete kasutamisejärgselt naha märkimisväärsel noorenemisel, ei loeta PurO3 tooteid ravitoodeteks ega ei saa neid kasutada ka nahahaiguste diagnoosimisel. Küll aga pakuvad PurO3 tooted suuresti rõõmu ja meeldivat kogemust läbi naturaalse ilu- ja nahahoolduse lahendusi, mis annavad suurepäraseid tulemusi.

Näitan 1–12 tulemust 14-st

Näitan 1–12 tulemust 14-st