Kirjeldus
Oliiviõli on üks populaarsemaid õlisid loodusliku nahahoolduse jaoks ja seda on sajandeid kasutatud kogu maailmas. PurO3 kasutab ainult orgaanilist ekstra-neitsioliiviõli, mis on puhtaim saadavalolev ekstrakt.
Oliiviõli on sajandeid kasutatud loodusliku ravimina nahahoolduse jaoks ja see on tänapäevalgi väga populaarne. See on peamine koostisosa mitmesugustes kehakreemides, seepides ja muudes kosmeetikatoodetes.
Kõige levinum ja hinnatum on olnud ekstra- neitsi (külmpressitud) oliiviõli, mis on puhtaim saadaolev ekstrakt, kuna see pärineb oliivide esmasest pressimisest. Ekstra- neitsioliiviõli kasutatakse naha niisutamiseks kõige sagedamini ja selles on tugevad antioksüdandid nagu E- ja A-vitamiin, samuti fütosteroolid ja polüfenoolid. Antioksüdandid stimuleerivad rakke tervislikuma, siledama ja stabiilsema oleku loomiseks.
Kui oliiviõli rikastatakse aktiveeritud hapnikuga (osooniga), omandab see vaseliini-laadse konsistentsi (kuid ei ole vaseliin) ning selle värvus muutub kahvatu-helehalliks. Osoneeritud oliiviõli valmistatakse puhtast, väga kontsentreeritud osoonist mullitamise teel orgaanilisse oliiviõlisse. Meditsiinilise kvaliteediga hapniku kasutamine hoiab ära lämmastikoksiidide moodustumise või selle õlisse sattumise. Õli kõrge kvaliteet säilib osoneerimisprotsessi ajal, kuna kasutatakse ainult parimaid külma plasma osoonigeneraatoreid, et takistada soojuse tekkimist. Lõpptulemuseks on kõige värskem ja puhtam osoneeritud orgaaniline oliiviõli, mis täna saadaval on. Pur03™ pakendab üksikõli ainult tumesinisesse klaasanumasse (valguskaitse) ning tootmise ajal ei puutu õli kokku ei plastmassi ega metallidega, mistõttu ei imbu kusagilt tootesse ka kemikaale.
Mis on osoonispekter?
Igas õlis on erinev kogus 3, 6 ja 9 rasvhappeid ning iga rasvhapet kaalutakse valemi jaoks erinevalt. Lõplikku numbrit nimetatakse potentsiaalse osooniidi indeksiks (POI), mis näitab potentsiaalse osoniidi tugevust (sisaldust) antud tootes. Valem: Omega 3s (x3) + Omega 6s (x2) + Omega 9s (x1) = POI
Siin on väljatoodud PurO3 õlide POI: kookos (14) – kastoor (35) – jojoba (39) – avokaado (90) – oliiv (92) – päevalill (153) – kanep (192)
Mida suurem number, seda rohkem antibakteriaalset, antiseptilist ja põletikuvastast toimet osoniidi näol antud toode annab. Kuna kõigis külmpressõlides on terpeenosoniiti sees, siis tagavad kõik tooted suuremal või vähemal määral antimikroobset, antibakteriaalset ja põletikuvastast toimet.
Osoneeritud oliiviõli indeks: POI 92
*Konsistentsilt liigitatult:
Kreemjad – jojoba, kookos
Geeljad salvid – avokaado, oliiv
Paksud vedelikud – kastoor, kanep, päevalill
Kõige kleepuvam: kanep
Kiiremini imenduv: kookos, jojoba, avokaado
Tugevaim kreemidest: jojoba
Tugevaim salvidest: oliiv
Tugevaim vedelikest: kanep
Üldised oliiviõli eelised:
Kasulik naha niisutajana: oliiviõli tungib naha sisse, pakkudes niiskust, mis aitab naha elastsena hoida, vähendada kortse, silendab naha pinda ning annab ilusa värske kuma nahapinnale.
Looduslikud antibakteriaalsed omadused: laboriuuringute järgi võib oliiviõli kõrvaldada 99,9% E. colist.
Lahendus kuivade küünenahkade ja küünte jaoks: paar tilka küünte ümber aitab küünenahkadel niiskena püsida.
Vabade radikaalide püüdja: oliiviõli sisaldab E-vitamiini, mis toodi välja ajakirja The Journal of Pathology 2007. aasta väljaandes fotovanemise, kahjustuste ja vabade radikaalide vastu võitlejana.
Võitleb sügeleva ja kuiva naha vastu: On tõestatud, et oliiviõli aitab leevendada põletikulist ja sügelevat nahka, mille on põhjustanud liigne külm ilm, psoriaas või ekseem.
Osoniit õlis annab juurde antimikroobse, antiseptilise ja põletikuvastase toime. Puhastab naha, mille tulemusel õlis olevad kasulikud ained on tuntavalt paremini omastatavad kui kasutada ilma osoonita külmpressiõli. See justkui teeks puhta tee ette, mille tulemusel nahk muutub visuaalselt puhtamaks, klaarimaks, rohkem trimmi ja on värske kumaga. Mõne aja kasutamise järel võib jääda olemasolev jumestuskreem isegi liiga tumedaks, kuna nahal ei esine enam nii palju ebaühtlast jumet (erinevad vaevumärgatavad plekid-laigud), mis jum.kreemi valiku puhul algselt jumekusastet määrasid.
Kasutamine ja kogemused praktikas: Kanna nahale kaks korda päevas või vajaduse korral. Aitab hoida nahka heas toonuses, silendab kortse, trimmib ovaali (V-kontuur), annab kauni kuma nahale. Lisaks hoiab naha pinguldatuna ning hästi kaitstud sügis-talv-kevad perioodil. Sobib meigi alla. Kui kasutad seerumit igapäevases näohoolduses, siis kanna nahale kõigepealt seerum, lase imenduda ning seejärel kanna osoneeritud õli, millele lisa päeva- või öökreem. Kui kasutad Annemarie Börlindi Extra Beauty Facial Firming Gel-i, siis see kanna osoneeritud õlile peale enne kreemi.
Veel üks võimalus toote kasutamiseks: Kõiki osoneeritud õlisid võib segada igapäeva hoolduskreemi sisse, umbes 1:1 suhtele (koguste suhte tasakaalu ei pea rangelt jälgima). Selline kasutusviis on eriti soovitav palavatel suveilmadel, kus õli kasutamist tihtilugu ei soovitata. Sellisel kasutamisel saab aga nahk väga vajalikku antibakteriaalset, – septilist ja põletikuvastast toimet igapäevaselt, mis aitab säilitada naha head tervist. Suvises palavas ilmas on higisele nahapinnale mikroorganismide tekkeks väga soodne pinnas. Just seetõttu on palju abi osoneeritud õlide kasutamisest. Sega peopesas kokku ja kanna nahale. Annab väga mõnusa konsistentsi kreemile, lisaks on kergem ka lõhnaga harjuda ning korralik nahahooldus tagatud kaks korda päevas. Kui aga kannatad lõhna kenasti ja ilm on jahe, kanna õhtuti (või ka hommikuti) osoneeritud toodet eraldi kihina enne kreemi.
Toote konsistents on paks ja võib-olla eelarvamust tekitav, mis on petlik tegeliku toime osas. Küll aga suvisel ajal võib tõesti vahetada konsistentsilt kergemate vananemisvastaste osoneeritud õlide vastu (avokaadoõli, päevalilleõli) või hooldavate õlide (jojobaõli ja kookosõli) vastu. Pikema kasutuse korral hoia toodet külmkapis.
Säilivusaeg külmkapis 5-10 aastat. Vannitoas hoiustamisel ja igapäevasel kasutamisel kuus kuud kuni üks aasta.
Koostisosad: Olea europaea (olive) oil*, activated oxygen (ozone)
Valmistatud USAs.